Yavaşlasak biraz, özümüze dönsek…


Yavaşlasak biraz, özümüze dönsek...

Esselamü aleyküm dostlar!

Herşey o kadar hızlı gelişiyor ki, vakit bereketsizliğinden yakınmamak zor iş. Sürekli bir yerlere yetişmek, bir şeyleri yetiştirmek zorundayız. Ta ki, kendimizi unutuyoruz. Durum öyle vahim ki, kendimizi unuttuğumuzun farkında dahi değiliz.

Günler birbirini kovalarken, hayatın koşuşturmacası içerisinde, istikametimiz hakkında pek de bilgimiz olmadan, habire debeleniyoruz. Peki, nereden gelip nereye gidiyoruz? Bugün, bu hafta hangi hayırlı işin ucundan tuttuk? Kendimizi ne yönde geliştirdik? Hangi bilgiyi öğrendik? Ya, projelerimiz var mı?

İlla ki büyük hedeflerinizin olması gerekmez. Önemli olan, belirli bir süre zarfında, bir gelişmenin izlenmesidir. Mesela, ayın başı ile sonu arasında neler öğrendiniz, ailenize nasıl bir katkıda bulundunuz, âhiretiniz için hangi yatırımları gerçekleştirdiniz? Ayrıca bu ay içerisinde hangi yanlışları yaptınız, bunları nasıl düzeltebilirsiniz?

Hani hayatın kısa olduğunu savunup kendini bu fâni dünyada kaybedenler var ya, onların aksine amacımız hayattan en büyük (manevî) kârı elde etmek olmalı. Bunun için, gün içinde hayatın koşuşturmacasından sıyrılabileceğimiz en azından yarım saatimiz olsun. Herşey’den, herkesten uzak yarım saat.

Bu yarım saat sizin için bir düşünce vakti olsun, hiç olmadı zihninizi dinlendirmek için bir zaman dilimi olsun. Buna o kadar ihtiyacımız var ki…

Nilgün Eryılmaz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s