Çağdaş(!) Bir Ülkede Yaşamak İstemiyorum


Çağdaş Bir Ülkede Yaşamak İstemiyorum

Çağdaş(!) bir ülkede yaşamaktan nefret ediyorum. Yapılan bazı uygulamaları “çağdaşlık” ve “laiklik” gibi belli kavramlar çerçevesince yorumlayarak değerlendiren insanların içinde bulunmaktan dolayı tiksiniyorum. İslâmîyet’e olan kinlerini bu tür kavramların altından kusan insanlar, aslında yaptıkları düşmanlıkların ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu tür insanlardaki zihniyet, bu ülkede içki içilmesini, mini etek giyilmesini, tuvaletlerde ayakta bevletmeye yarayan pisuvarları, domuz eti yenilmesini, başı açık olunmasını, açık giyinilmesini, dans edilmesini, klasik müzik dinlenilmesini, piyano çalınmasını “laiklik ve çağdaşlık” olarak görmektedir, yorumlamaktadır.

Bu zihniyetteki kişiler ayrıca, camilere giden cemaat sayısının artmasını, kızların başörtülü şekilde üniversiteye girmesini, Yahudiler ve Hıristiyanlarda herhangi bir kısıtlama ve yasaklama yokken sadece İslâm dininin yüce kitabı Kur’ân-ı Kerim’in 12 yaşından küçük çocuklara öğretilmesini, meslek lisesi mezunlarına uygulanan katsayı zulmünün kaldırılmasını, İslâmîyeti anlatan seminer, sempozyumlar düzenlenmesini, kitaplar satılmasını, okunmasını, ramazan ayında düzenlenen sahur veya iftar programlarını, “irtica geliyor” diye yaygara kopararak engellemeye çalışan, bu tür uygulamalardan rahatsız olan ve “laiklik ile çağdaşlığa” aykırıdır şeklinde savunanlardır.

Bu zihniyet, “irtica geliyor” propagandası haricinde, “İran gibi olacağız”, “Malezya gibi olacağız”, “Mahalle baskısı” şeklinde uydurma formüllerle halkı İslâm’a karşı korkutmaya, İslâm’ı kötülemeye cüret etmektedir. Müslümanlara komplo kuran zihniyet şu an kendini çok belli etmektedir. Bu zihniyete sahip kişilere; “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde ise “Biz sadece ıslah edicileriz” derler.

Yıllar boyu elinden alınan haklarına sahip olmak isteyen Müslümanlar, bu tür zihniyete sahip olan insanlarla hep karşı karşıya olmuşlardır ve şimdide bu mücadele hâlâ -Allah’ın izniyle- devam etmektedir. Yeryüzünde fesat çıkartan, Müslümanları birbirlerine düşürmeye çalışan, Müslümanlara komplolar kuran, çeşitli kavramlar altında ve uydurma formüllerle Allah’ın emirlerine karşı olduklarını kusanlarla aynı ülkede bulunmaktan tiksiniyorum.

Böyle kişilerle aynı topraklarda nefes almak istemiyorum. Böyle bir ortamda yaşamaktansa, Kur’ân ve hadis temeline dayalı İslâm Kültürü’nde, bu kültürle yoğrulmuş gelenek ve göreneklerin bulunduğu ortamda, iyi, doğru, adaletli bir yerde, Fırat’ta bir koyunu kurt kapsa Allah’ın bu koyunun hesabını soracağı endişesine sahip Adil bir ülkede yaşamayı tercih ederim.

Hüseyin Kulaoğlu
Vuslat dergisi

Reklamlar

Çağdaş(!) Bir Ülkede Yaşamak İstemiyorum” üzerine bir yorum

  1. Çağdaş ve çağlar ötesi medeniyetin temsilcisi olmak isteyenler;Mutlaka Kur’anın anlamıyla buluşmalıdır..MUHABBETLE..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s