Biraz da Bana Bak!


biraz da bana bak!

Müslüman kadının bir tek eşi vardır. Nefsini tatmin etmek üzere başka erkekler için güzelleşme çabasında bulunmaz. Bunu iffetsizlik kabul edip, kendini olabildiğince yabancı bakışlardan korur.

Müslüman kadın bunu önce Allah, sonra da eşi için yapar. O da istemez mi her halûkarda eşine hoş görünmek? Dışarıda kadınlar kendilerini pazarlamak üzere kelebekleri anımsatan renklere bürünürken, eşinin yanında koyu renkler içinde bulunmak kolay değildir! Farziyetine binaen başı dimdik olsa dahi, Müslüman kadın böyle bir ortamda kendini ezik hissedebilmektedir. Fakat sabredip, karşılığını her daim Allah’tan bekler!

Müslüman kadın aynı zamanda eşini kimseyle paylaşmak istemez (helâl dairesinde evliliklerden bahsetmiyorum). Yabancı bir kadının orasına burasına bakan erkek, o kadının “eşi” konumundadır. Neden mi dersiniz? Bir kadının en mahrem bölgelerini eşinden başka kim inceleyebilir? Eşinden başka kim bilebilir bir kadının kilosunu, belinin inceliğini, sesinin güzelliğini, bakışlarındaki derinliği?

Edeplidir, iffetlidir ve ancak eşine karşı kendini güzelleştirir müslüman kadın. Evi içerisinde, en güzel kokuları sürer, en güzel kıyafetleri giyer, en güzel takıları kendine süs edinir. Müslüman kadın eşinin yalnızca kendisine bakmasını ister. Allah’ın adıyla kendine helâl edilmiş olan armağana, başkalarına kıyaslamaksızın, sahip çıkılmasını ister.

Müslüman kadın, eşinin türlü türlü kadın hayallerinde kaybolmasını asla kabul etmez…

Müslüman kadın, kendini sadece eşine adadığı gibi, eşinden de aynısını ister…

Kısacası, müslüman kadın bakışlarını koruyabilen bir eş ister…

Nilgün Eryılmaz

Reklamlar

Biraz da Bana Bak!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s