Ucuz kadına, ucuz erkek yaraşır!


Ucuz kadina ucuz erkek yarasir!

Esselamü aleyküm güzel kardeşlerim!

Ailecek dışarıya çıkmaya çekinir hâle geldik. Alışverış’e gidiş saatlerimiz, gezmek için uygun bulduğumuz alanlar, ziyarette bulunabileceğimiz kişiler gittikçe kısıtlanıyor. Neden mi? Kadınlardan dolayı!

Kadın dediğin gizemli olur, edepli olur, mahremi olmayanlara karşı mesafeli davranır… diye bilirdik. Fakat bu anlatılan kadın tipi o kadar nadir hâle geldi ki, kadın’ın farklı bir resmini çizmemiz gerekecektir yakında!

Artık kadınlar erkekleri taciz eder oldular. Evli veya bekâr olması fark etmeksizin, yabancı bir erkekle bakışmak, gülüşmek, onun yanında laubali davranmak birçok kadını rahatsız etmez oldu. Birileri buna özgüven diyebilir, lakin bu olsa olsa edepsizliktir!

Topuklu ayakkabıları ile, her geçtiği yerde “ben buradayım” diyen bir kadın, sadece eşiyle konuşabilecek bir ses tonuyla erkeklere cilveli bir eda ile yaklaşan bir kadın acaba ne gibi bir beklenti taşıyor? Amacı yuva bozmak veya kötü kadın yerine geçmek mi? Kadınlar bu kadar mı basitleşti? Değeriniz bu kadar mı?!

Önceleri kadınlar çarşıya pazara çıkmaya, yanlarında bir mahrem olmaksızın alışverişe gitmeye çekinirlerdi. Günümüzde iş tersine döndü! Müslüman (!) erkekler zorunlu olmadıkça evde kalmayı tercih ediyorlar. Birinin poposunu olabildiğince ortaya koyan taytına, diğerinin daracık pardesüsüne, bir başkasının ısrarlı bakışlarına veya sürmeli gözlerine maruz kalmaktan çekiniyor müslüman (!) erkekler! Çekinirler elbet; ortalık kadın pazarını anımsatıyor!

Olabildiğince dar ve şatafatlı kıyafetlerle erkekleri tahrik etmek üzere elinden geleni ardına bırakmayan kadın ucuzdur. Üzerindeki “türban” (bu örtünme şekli Allah’ın istediği başörtüsüne çok uzak olduğu için, ancak “türban” kelimesi yaraşır!) hiçbir şeyi değiştirmez. Ucuz kadına, ucuz erkek yaraşır!

Unutmayın; ucuz malın alıcısı çoktur!

Nilgün Eryılmaz

Reklamlar

Ucuz kadına, ucuz erkek yaraşır!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s